Gündem

Youtube’da Para Kazanmanın 7 Püf Noktası

Youtube’da Para Kazanmanın 7 Püf Noktası

Sosyal medya yolu ile para kazanmak son yıllarda oldukça popüler. Yaş itibari ile küçük fakat büyük paralar kazanan youtuberları duydukça kendini bu platformda kanıtlama çabasında olan insan sayısı da çığ gibi büyüyor.

Bugün sizlere Youtube’da videolarınızın nasıl daha fazla izlenme ve beğeni alacağını kanalınızın abone sayısının nasıl arttıracağını aktaracağız.

1-Kaliteli Ekipmanlar Kullanın

Öncelikle kaliteli ekipmanlarla başlamanız gerekiyor. Kaliteli bir görüntü izlenmeyi oldukça arttıracaktır. Fakat görüntüden daha önemlisi olan bir diğer şey ise ses. Sesinizin son derece pürüzsüz duyulması gerekmektedir.

2-Video Editlemede Kendinizi Geliştirin

İyi ekipmanlara sahip olmak iyi bir videoya sahip olacağınız anlamına gelmemektedir. Video edit programlarını en şekilde kullanarak çektiğiniz videonun kısa bir sürede yayınlamaya hazır olması gerekmektedir.

Bunu için İnternetten eğitici videolar izleyebilirsiniz. Sürekli pratik yaparak becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

3-Hedef Kitlenizi Yakından Tanıyın

Her ne konuda yayın yaparsanız yapın en önemli nokta hedef kitlenizi tanımaktır. Hedef kitlenizin yaş aralığı demografik bilgilerini analiz edin ve bir sonraki yayınlarınızda hedef kitlenize göre içerik oluşturun.

Youtube’da hangi yaş yaş kitleleri en çok neleri izliyor öğrenmek için buradaki araştırmaya göz atabilirsiniz.

4-Asla Az İle Yetinmeyin

 

Hedef kitlenizin küçük bir gruptan ibaret olması para kazanamayacağınız anlamına gelmiyor. Sonuç olarak etkileşim de para kazanabilmenizi sağlayacak.

Fakat her zaman hedef kitlenizi büyütebileceğinizi unutmayın. Eğer içeriğinizin yurt dışında da izlenilebileceğini düşünüyorsanız videolarınızı alt yazı ekleyebilirsiniz. Türkçe altyazı eklediğiniz videoların Youtube video sonuçlarında çıkma olasılığı daha yüksektir.

Aynı durum İngilizce altyazılar için de geçerlidir. Altyazıları Google, Bing gibi makine çeviri siteleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Fakat teknik konularda yapılan videolar için Boğaziçi Tercüme gibi teknik tercüme hizmeti veren tercüme bürolarıyla çalışabilirsiniz.

5-Düzenli Video Yükleyin

Youtube ve Google algoritması birçok alanda benzerlik gösterir. İki algoritmada disiplini sever. Bu yüzden videoları düzenli periyotlarla yükleyin. Takipçilerinizi bekletmek istemezsiniz.

Aynı zamanda videoların uzunluğun ne kadar tutarlı olduğu da izlenmeyi etkilemektedir. Bu yüzden formatınızın dışına çok fazla çıkmadan eşit uzunlukta videolar yayınlayın.

6-Yorumlara Cevap Verin

Videolarınıza gelen yorumlara mutlaka cevap vermeye çalışın. Böylece izleyicilerin sadakatini kazanmış olacaksınız. Düzenli izleyici kitlesine sahip olmak videonun ilk yüklendiği andan izlenmesini sağlayacaktır.

Yorumlarda kaynaklar verin ve izleyicilerden hiçbir bilgiyi eksik etmeyin.

 

7-Diğer Youtuberlar İle İletişim Halinde Olun

Youtube videolarında farklı kanalların sürekli birbirlerini konuk aldıklarını görmüşsünüzdür. Siz de bu ortamda rakipleriniz gibi görünen yayıncılar ile sıkı dostluklar kurun. Bu sayede diğer kanallardan kendi reklamınızı yapabilirsiniz.

Sonuç Olarak;

Youtube kanalınızdan para kazanmak için özgün, yaratıcı ve sabırlı olmanız gerektiğini unutmayın. Youtube algoritmasını nasıl işlediğini anlamak istiyorsanız bu yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

 


birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu