Gündem

Yerli Film Sevenlere En Güzel Öneriler

Günümüzde bakıldığında aslında Türk oyuncularının oyunculuk kaliteleri tartışılmaz hale geldi. Özellikle son zamanlarda gerçek anlamda kaliteli yapımlar görmekteyiz. Yerli filmlerin yanında özel tv web sitelerinin de ortaya çıkmasıyla blue tv gibi bir çok özel yapım diziyi de görmekteyiz. Özellikle son tv kaygılarından uzak bu web sitelerindeki film ve dizilerde gerçek anlamda kaliteli yapımlar.yy

Günümüzde artık film kaliteleri bazı kulvarlarda çok yukarıda iken bazı kulvarlarda gerçek anlamda kötü seyr ediyor. Bazen parası olan projeler berbat filmler çıkarırken İstanbul’un Fethi gibi bazen de çok bütçesi olmayan filmler babam ve oğlum gibi gerçek anlamda iyi işler ortaya konuyor. Demekki film sektöründe herşey para değil ve yerli film projelerinde bazı şeyler tam anlamıyla hala oturmuş sayılmaz.

Gerek ülkemizdeki eleştirmenlerin çok azlığı gerekse kaliteli yönetmenlerin elinde şaşılacak çok güzel yerli filmler bazende gerçekte çok kötü filmler bizlere sunuluyor. Gel gör ki Ülkemizde hala yerli filmlere gereken değer ve saygı gösterilmiyor. Nedeni bilinmez ama gerçek anlamda kaliteli filmler ilgisiz kalıyor ve ne olursa olsun bir anlam taşımayan boş şeylere ilgi gittikçe artıyor. Bunun nedeni büyük ihtimal bizim okumuş cahiller olmamızdan kaynaklı sanırsam. Yani her ne kadar okursak okul bitirirsek bitirelim kültürlü olduğumuz sonucu ortaya çıkmaz. Kültür bir milletin herşeyiyle bir bütündür ve bizim okullarımız türk kültürünün yanından bile geçmiyor ne yazıkki.

Gelin görün ki kaliteli yerli filmlere ilgi göstermesek de elin uyduruk fimlerine ilgi büyük düzüyde oluyor bunun nedeni ise onlar bir hayali satıyorlar. Bizim ise onların hayali olan ancak milletimizin yaşadığı şeyleri bile doğru dürüst bir film haline getiremiyor oluşumuz ne kadar acı öyle değil mi. Bir istanbulun fethi ne kadar büyük bir zafer öyle değil mi? Belkide yüzlerce film çekilebilir bu konu üzerine ancak biz hala abidik gubudik şeylerle uğraşıp yerli fimlere gereken ilgi alakadan çok uzakta yaşıyoruz.

Unutmayalım ki yerli filmler bir toplumun kültür düzeyini en iyi yansıtan öğelerdir. Bir toplumun özetini size sunarlar ve herşeyile o toplumu anlatırlar. Gelin görün ki biz daha yerli film sektöründe kendi tarihini bile anlatamayan garip bir topluluk olduk çıktık. Kim ne derse desin bu işin temelinde kültürsüzlük yatıyor. Kültürü elinden almış bir milletin birşeyler üretmesi ve ortaya çıkarması hiç de mümkün görünmediğini bilin.

https://www.yerlifilmizlehd.com

 

 

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı