Nikon Lensler

Yepyeni AF-S Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR

Nikon, hızlı zoom objektiflerinden oluşan “mükemmel üçlüsünü” yepyeni AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR ile güncelliyor. NIKKOR serisinin en yaygın olarak kullanılan profesyonel zoom objektifi, tamamen revize edilmesinin avantajıyla artık daha hızlı, daha güçlü ve hiç olmadığı kadar daha sabit. Nikon’un etkileyici Titreşim Azaltma (VR) özelliğinin eklenmesiyle yepyeni optik bir yapı ve daha sağlam bir gövde bu ünlü objektifte hayat buluyor.

Nikon Avrupa’nın Objektifler, Aksesuarlar ve Yazılım Ürün Müdürü Zurab Kiknadze’nin ifadesiyle, “24-70 mm objektif, her profesyonel fotoğrafçının ‘ekmeği ve suyu’. Bununla çalışan profesyonellerden gelen geri bildirimlere yanıt olarak Nikon; resim kalitesi, yapı sertliği, hız gibi tüm yönleri geliştirirken ayrıca VR ile daha fazla sabitlik sağladı. Zaten efsane olan 24-70 mm f/2,8G’nin yerini alan yeni AF-S NIKKOR 24- 70mm f/2.8E ED VR, günümüzün profesyonel fotoğrafçılarının taleplerine istisnai bir bütünlükle yanıt vermeye hazırlanıyor.”

yeni-nikon-24-70-2
Chris McLennan: AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR Nikon D4S

Mevcut 24-70 mm (2007’de Nikon D3 ile birlikte sunulmuştur) hâlâ yaygın olarak beğenilse de bu objektifin yeni sürümü, performansı ayrı bir seviyeye taşıyor. Yeni optik tasarımda asferik bir ED cam elemanı bulunuyor; bu, tüm NIKKOR objektifler için bir ilk. Renk sapmaları ve koma ile mücadele etmek için geliştirilen bu yeni eleman, ışık düşmesini azaltıyor ve görüntü kenarlarında tavizsiz bir çözünürlük sağlıyor. Yepyeni VR sistemi, makine sarsıntısını en aza indirger ve dört duraklamaya kadar daha yavaş deklanşör hızlarında çekim yapmanıza olanak tanır.1 Ayrıca, Nikon’un özel Sessiz Dalga Motoru (SWM) teknolojisi sayesinde AF geliştirilmiş ve 24-70 mm f/2,8G’de kullanılan SWM teknolojisinden 1,5 kata kadar daha hızlı hale gelmiştir. Yüksek hızda arka arkaya çekimler sırasında daha tutarlı, daha hassas pozlamalar sağlayan bir elektromanyetik diyafram eklenerek mekanik mandal mekanizmaları ile ilişkilendirilebilecek kazara hasar riski de azaltılmıştır.

Chris McLennan: AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR Nikon D4S
Chris McLennan: AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR Nikon D4S

Nikon’un yeni 24-70 mm objektifi, yıllar boyu her gün profesyonel kullanımın getirdiği zarara direnmeye hazır. Optik tasarım, 16 grupta 20 eleman ve Nano Kristal Kaplama ile karmaşık olsa da Nikon, daha sağlam bir ürün meydana getirmek için bu objektifin yapısını güçlendirdi. Dahili koruyucu küçük ama önemli bir gelişim. Nikon, profesyonellerden gelen geri bildirimlere kulak vererek serbest bırakma düğmesini kazara çıkarmayı önlemek için bir oluğa yerleştirdi. Doğal olarak objektif tamamen hava sızdırmazdır. Objektifin ön ve arka elemanlarına uygulanan flor kaplama, resim kalitesinden ödün vermeden suya, toza ve toprağa karşı etkin koruma sağlar. Kaplama ayrıca yüzeye zarar vermeden camı temizlemeyi kolaylaştırır.

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu