Ben kimseden fotoğraflarımın ışığına ya da tonlarına hayran olmasını beklemiyorum. Ben sadece fotoğraflarımın insanları bilgilendirmesini, onları kışkırtmalarını istiyorum. (Sebastiao Salgado)

Geleceğin cahilleri, alfabeyi sökemeyenler değil fotoğraf çekemeyenler olacak deniyor. Ama kendi fotoğraflarını okuyamayan fotoğrafçıyı da cahil saymak gerekmez mi? (Walter Benjamin)

Eğer daha iyi bir fotoğrafçı olmak istiyorsan, daha ilgi çekici şeylerin önünde durmalısın. (Jim Richardson)

Birçok fotoğrafçı daha iyi kamera aldıklarında daha iyi fotoğraflar çekeceklerini düşünürler. Daha iyi bir kamera, kalbinde ya da kafanda bir şey yoksa senin için bir şey yapamaz. (Arnold Newman)

Western Digital, İlk Portatif SSD’yi Duyurdu

Western Digital, İlk Portatif SSD’yi Duyurdu

Hali hazırda WD my pasport serisi gayet güzel bir başarı yakalamış ve kullanıcıları gerçekten memnun ediyordu. İşte WD bu seriye yeni bir üye daha ekledi ama bir farkla. Bu yeni üye taşınabilir bir SSD.  Darbeye dayanıklı bir kutu içine yerleştirilen bu disk 515 mb aktarım hızına sahip. 256gb 500gb ve 1tb depolama alanı sunacak ve wd backup ve 256 bit şifreleme özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Usb 3.1 hazır ve USB 3.0, 2.0 da destekleyen bu disk hem mac hemde windows ile uyumlu. 

Western Digital My Passport SSD ABD’de 399.99 $ / 1TB, 199.99 / 512GB ve 99.99 $ / 256GB USD’lik fiyatla  satışa sunulacak. Fotoğraflarımızı bir yerden bir yere aktarmak gerçekten zor oluyordu.

Fiyatı biraz yüksek olsada bu tür gelişmeler bir çok üreticinin bu alana yönelmesine ve fiyatların ucuzlamasına neden olacaktır.   Işığınız bol olsun…

Yazar Hakkında

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir