Mobil

Tuvalette Sosyalleşiyoruz

Gün geçmiyor ki teknolojinin hayatımıza soktuğu garip şeyler ortaya çıkmasın. Cem Yılmaz’ın dediği gibi keşke herşey öyle büyüse dediği büyütme hareketinden tutunda, kaydırma hareketi gibi bir çok değişik hareket günlük yaşamımıza girdi. İşte bunlardan bir taneside tuvalet sürelerin uzaması diyebiliriz. Yahu arkadaş napıyon 1 saattir içerde. Soruyom hakkaten napıyon 1 saattir içerde diyenlerin sayısı hızla arttığı aşikardır.

Gerek cep telefonlarımız, gerek tabletlerimiz sayesinde tuvalette telefon keyfi diye bir kavram girdi hayatımıza. Evet baya baya girdi. Eskiden dergi, gazete, kitap ile girilen tuvaletlere artık cep telefonuyla girip orada onlarda dakikasını geçiren insanlar olduk.

Gerek mobil oyunlar, gerek whatsapp, gerek değişik chat programları, gerek facebook, internet derken hepsine bir göz gezdireyim neler olmuş bakayım, arkadaşlarımla iki sohbet edeyim, dürteyim, dürtüleyim diyince tuvalette dakikalar akıp akıp geçiyor. Ne kadar bağımlı olmuşuz arkadaş yahu. La düşensenize tuvalette sosyalleşiyoruz. En mahrem anlarımız nedir tuvalet, banyo dimi. Abi biz en mahrem zamanlarımızda sosyalleşir olmuşuz ne garip bir dünyanın içindeyiz öyle değil mi ?

Pek yakında ev yapan mütahitlerden klozetin yanına priz istiyoruz diyenlerin sayısı her geçen gün artacaktır demedi demeyin. En nihayetinde şarj süresi denen bir şey var. O yüzden priz şart. Ev almaya gittiğini düşün kriterlerden bir tanesi bunun olacağı kesin. Geçen muhabbetse şu şekilde abi biz evi almaktan vazgeçtik. Niye? abi o evde klozetin yanında priz yokmuş o yüzden vazgeçtik biz 🙂 Omg 🙂 Wrong Chat:) Afk:) La noldu niye afk’sın. Şey şuy kem küm.

Ha bir de bir gün arkadaşınızla konuşurken clukkk diye ses duyarsanız şaşırmayın. Kesin telefon klozetin içine düşmüştür. Tabi başka sesler duyma olasılığınız da var:) Aklınıza kötü şeyler getirmeyin vardır bir nedeni diyip gülüp geçin. Şimdi daha iyi anlıyorum gülen b..k yollayan insanları. Sosyal mesaj gizlemiş adam onu gönderiyor meğersem.

İşte değerli mobil blog takipçileri böyle garip sosyal bir dünyanın içinde garip sosyal yaratıklarız. Bakalım teknolojinin hızla gelişmesiyle hayatımıza daha neler girecek. Hep beraber bekleyip göreceğiz. Sağlıcakla kalın.

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı