Fotoğraf MakineleriSony

Sony, Aynasız Tam Kare Fotoğraf Makinesi A9’u Duyurdu

Gün geçmiyorki teknoloji devleri bizleri şaşırtmasın. Sony, yılların sony’si baktı ki bu Canon’la Nikon’nun iş yapacağı yok bari ben şu piyasayı bir temizleyeyim dedi ve hem aynasız hem tam kare fotoğraf makinelerini piyasaya sunmaya başladı. Baktıki olmuyor tam kare aynasız dünyasına bir yeni üye daha ekleyeyim dedi ve Sony A9’u görücüye çıkardı.

24,2 megapiksel tam kare kendi hafızasına sahip cmos sensöre sahip A9 20 kata kadar hızlı okuma, 20 FPS çekim hızı 241 RAW fotoğrafı aralıksız çekme imkanı sunuyor. Perde hızı ise 1/320000. Bu çekim hızıyla kurşun fotoğrafı çekmek süper olurdu. Yani Sony A9 saniyenin 32 binde biriyle fotoğraf çekebiliyor. Bu sürekli olarak saniyede 32bin fotoğraf çekebileceği anlamı taşımadığını belirtelim.

Sony A9, 4D fokus adı verilen yeni bir netleme sistemi ve 693 netleme noktasıyla hem fotoğraf hemde video çekimlerinde bizleri ayrı dünyalara taşıyor desek yeridir. A9 Çift SD kart yuvası, ethernet girişi, 1,44 milyon noktalı 3 inç hareketli ve dokunmatik ekran ve sadece 673 gram ağırlığı ile göz dolduruyor.

Sony A9 Fiyatı Yurt dışı fiyatı ise 4500 Dolar.

Bazen bir teknolojinin geleceğini gören büyük şirketler başı çeker ve o teknoloji hızlı bir ilerlemeye girer. Örneğin android gibi. Google’nin android işletim sistemini desteklemesiyle android işletim sistemi nasıl piyasayı kasıp kavurduysa Sony’nin de aynasız tam kare fotoğraf makinesi üretmesi, aynasız fotoğraf makinelerini hızlı bir ivmelenmeye sokacaktır. İşte Sony’in son ürünü tam kare aynasız fotoğraf makinesi A9’da bu düşüncenin ve ivmelenmenin bir sonucu diyebiliriz. İlerleyen zamanlarda aynasız fotoğraf makinesi sektörü çok hızlı büyüyecektir. Işığınız bol olsun…

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu