Sony

Sony Alpha a7S Ön İnceleme

Sony aynasız Tam Kare Fotoğaraf Makineleri arasına bir yenisini daha ekledi. Yeryüzünün en küçük Full Frame  yapısına sahip aynasız  fotoğraf makineleri serisinin yeni üyesi ultra kompakt  Sony a7S, muazzam hassaslık, düşük parazit ve 4K görüntü niteliği sunuyor.

sony-a7-s-2

 Full Frame değiştirilebilen lense sahip fotoğraf makineleri olarak fazlası ile ilgi ve beğeni almış olan a7 ve a7R’ye katılan Sony a7S, fotoğrafçı ve video grafikerler icin  fevkalade duyarlılık, düşük parazit ve gerçeküstü 4K (QFHD: 3840×2160) spot kalitesi prezante ediyor. ISO 409.600’e kadar ultra yüksek hassasiyet sayesinde fotoğraflar için ISO 50 – 409.600 ve videolar için 100 – 409.600 ultra yüksek hassasiyet aralığıyla fotoğraf ve video çekme gücünü artıran a7s yüksek ISO, yapay flaş aydınlatması olmadan çekim yapmanızı sağlar ve düşük ışıkta bile (hareketi dondurmak için) daha hızlı deklanşör hızlarına ve ışığın yetersiz olduğu günlerde yapılan spor çekimleri için rahat çekim yapmanıza olanak tanır. Eğilebilir yüksek çözünürlüklü ekran, normalde imkansız olan yüksek veya düşük açılı çekimleri mükemmel bir şekilde kadrajlamanızı sağlar.

sony-a7-s-3

Sony a7S’nin muazzam hassaslık merkezî özel olarak yenilenmiş, yeni Full Frame 35mm Exmor CMOS spot sensörü 12,2 efektif megapiksel ile, her bir ışığa duyarlı alanın büyüklüğü, bunların ışık toplama gücünü artırmak amacıyla önemli ölçüde geliştirildi. 12,2 MP 35 mm full frame sensör, üstün görüntü kalitesi sunan A7s  35 mm full frame sensör ile, geleneksel kompakt fotoğraf makinesi sensöründen 50 kat fazla yüzey alanı sunar. Daha büyük yüzey alanı, düşük ışıkta çekim için daha iyi hassasiyet ve alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol anlamına gelir. Harika optik bileşenlerle birlikte Sony’nin full frame sensörü yaratıcı, ticari ve manzara fotoğrafçılığı için ideal bir çözümdür.

sony-a7-s-5

Gövdesinde dünyanın en hafif yapısal metali olan magnezyum alaşımın kullanıldığı α7s’nin pille birlikte ağırlığı 489 gramdır. Diğer yüksek performanslı fotoğraf makinelerinden çok daha hafif olmasına rağmen dayanıklılığı sayesinde performansını yıllar boyunca korur.

XAVC S formatıyla yüksek kaliteli video imkanı sunan Sony A7s, yüksek bit hızlı XAVC S formatı, çalışmalarını bir üst seviyeye çıkarmaya hazır olan video grafikerler için sağlanmıştır. İnanılmaz kalite sunan XAVC S, profesyonel film yapımcıları ve yayıncılar tarafından kullanılan XAVC formatının üzerine inşa edilmiştir; kullanılan akıllı veri sıkıştırma yöntemi, düzenleme imkanını ve dosya boyutlarını kullanıcılara göre dizayn etmiştir.

sony-alpha-a7s-3-1

Bu görülmemiş duyarlılık ve ultra düşük parazit tabanı, a7S’nin bayağı uzun dönem pozlamaya ihtiyaç duyulan alçak ışık ortamlarında muazzam görüntüler yakalamasına izin vermiş  durumda. Fotoğraf makinesinin muazzam hassasiyeti ayarlarıyla, daha yüksek deklanşör hızlarını kullanarak canlı, düşük parazitli fotoğraf ve videolar çekmek de mümkün.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

  • 12.2MP Tam Frame Exmor CMOS Sensör
  • BIONZ görüntü işlemci X
  • Gapless On-Chip Lens Tasarımı
  • 3.0 “921.6K-Dot Devirme LCD Monitör
  • XGA 2.36M-Dot OLED Elektronik Vizör
  • XAVC S Full HD Kaydı
  • 4: 2: HDMI ile 2 UHD 4K Çıktı
  • Tam Piksel Okuma-Out, S-log2 Gamma
  • Genişletilebilir Hassasiyet: ISO 50-409600
  • Hızlı Akıllı 25-Nokta AF Sistemi

Yüksek kontrastlı sahneler için ideal olan muazzam dinamik aralığı da aşırı ışıltılı noktaları ve  derin siyahların aynı kenarlık içinde pratik işlenmesine imkân tanıyor. Görüntü sensörünün fevkalade hassaslık siluetinde, toplayabileceği ışık miktarı da geleneksel fotoğraf makinelerine oranla tesirli oranda derleniyor.

sony-a7-s-4

Yeni geliştirilen spot sensörü fotoğrafçı ve video grafikerlere vasatın altında kalan düşük ışıktan parıltılı güneş çırağına kadar kadar tüm koşullar altında üst bir dinamik açılım sağlıyor.α7S tarafından 35mm Full Frame sensörün her bir pikselinden okunan bilgi kullanılarak (24p ve 25p) oluşan 4K[3] görüntüler, her bir kenarlıkta büyülü zengin renkleri ve gerçek hayattan hücreleri ile etkileyici teferruata sahip.

BIONZ X işlemci tarafından düzeltilen yüksek hızlı veri akışı, α7S’nin harici bir depolama cihazına kayıt veya uyumlu bir monitör üzerinde görüntüleme için 4:2:2 renk örneklem ile HDMI bağlantısından 4K çözünürlükte negatif çıkışı sağlaması için olanak tanıyor.

Süper ağır çekim video için HD çözünürlükte 120 fps Super 35 mm eşdeğeri (APS-C) kırpma modunda video çekerken bu fotoğraf makinesi HD çözünürlükte (1280 x 720 piksel), yüksek kare hızında 120 fps çekimi destekler. Bu dikkat çekici özellik ifade seçeneklerini zenginleştirir, çünkü bu kare hızında çekilen bir video 24p’de oynatılarak etkileyici 5 kat ağır çekim efektleri oluşturulabilir.

sony-alpha-a7s-1

35mm Full Frame sensörün büsbütün eksiksiz piksel inceleme sayesinde, istenmeyen bozulma (hare) etkisi ve düşük çözünürlüklü videoyu ele veren ‘çentikler’in zayi oluşu da hemen algılayışa yöneltiyor. Seksapel netlikteki görüntüler, profesyonel videografikerlerin büyük bir içselik ile kullanıcılar ve eleştirmenler tarafından tasvip ediliyor.

APS-C kesme modunda, α7S saniyede 120 kez çektiği ve 100 HD çözünürlüklü (1280 x 720 piksel) kare çekilmiş olduğu yüksek çerçeve hızlı çekim yapmaya olanak yanıyor. Saniyelik olarak 120 karelik görüntülerin, 5x yavaş çekim etkisi için 24p olarak tekrar oynatılabilmesi bir spor hareketinin veyahut balerinin ince aksiyonlarının her bir teferruatını görmemizi sağlıyor.

sony-alpha-a7s-2-2

Geniş sınırlı görsel ifade ve S-Log2 gamma için Picture Profile gibi, uzman video grafikerleri memnun edeceğini düşünüyoruz. Zaman kodu/kullanıcı biti fonksiyonu profesyonel tarzdaki düzenleme iş akışına imkân verirken opsiyonel kullanılabiliyor.  XLR Adaptör Mikrofon Seti’de yüksek başarılı ses kaydını destekliyor 7R üzerinde henüz kendini kanıtlayan, yüksek hız ve duyarlılığa, Hızlı Akıllı AF, yeni fotoğraf makinesinin düşük ışıktaki akıl almaz performansına sahip.

Fotoğraf makinenizin ayarlarını XGA OLED Tru-Finder™ ile en üst düzeye taşıyan sony a7s vizörü kullanırken bile fotoğraf makinenizin ayarlarını ve efektlerini gerçek zamanlı olarak önizleyin. Optik vizörlerin aksine siyah beyaz fotoğraflar oluşturabilir veya deklanşöre basmadan önce pozlama ayarlarını önizleyebilirsiniz. Ayrıca %100 kare kapsamı gibi özellikler, geniş izleme açısı, bilgi görüntüleme modları, yoğunlaştırma işlevi ve netleme büyütme gibi özellikler, çekim deneyiminizi geliştirir.

Ülkemizde inanılmaz bir satış ağına sahip Sony aynasız fotoğraf makinelerindeki çıtayı sürekli yukarıya taşıyor. Sony Alpha a7S’in Satış fiyatı ise 2499 dolar.

Işığınız bol olsun…

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu