Sigma Lensler

Sigma 24-35mm F2 DG HSM

Art serisine özgü üst düzey optik kalite sunan bu objektifte 24mm, 28mm ve 35mm odak uzaklıkları bir araya getirilmiştir. İnanması zor performans, zoom objektiflerle ilgili genel kanıyı sarsacak niteliktedir. SIGMA, ancak sabit odaklı objektiflerden beklenebilecek parlaklık ve keskinliğe, yani en yüksek düzeyde optik performansa sahip zoom objektifler tasarlamakta kararlıdır. Bu çabanın ilk sonucu, SIGMA 18-35mm FT .8 DC HSM | Art, aynı zamanda dünyanın sabit F:1.8 geniş diyafram değerine sahip ilk zoom objektifi olmuştur. Aynı konsept üzerinde sürdürülen çalışmaların sonucu ise, bu defa 35mm tam kare (24x36mm) sensörler için yeni SIGMA 24-35mm F:2 DG HSM | Art far 35mm full frame oldu.

 1. Tüm zoom aralığı boyunca F:2 değerini koruyan, dünyanın ilk* tam kare, geniş diyafram açıklığına sahip geniş açılı zoom objektifi.
 2. SIGMA Art serisi sabit odak uzaklığına sahip objektiflere özgü, olağanüstü yüksek optik performans.
 3. Üç farklı geniş açılı objektifin sağladığı performans bir arada.
 4. SIGMA’nın son teknolojilerinin ürünü.
 5. Çok rahat kullanım.

Bu yeni ürün, fotoğrafçıların en üst düzey optik performanstan ve aydınlık F:2 değerinden taviz vermeksizin 3 farklı geniş açılı objektifin (24mm, 28mm ve 35mm) işlevini tek objektif ile elde etmelerini sağlayacaktır. Başka bir deyişle, tek bir paketin içinde esnek işlevsellik ve yüksek kolaylık yer almaktadır. Özellikle 24mm ve 35mm odak uzaklıklarında elde edilen sonuç, SIGMA Art serisinde yer alan aynı odak uzaklıklarına sahip iki sabit odaklı objektifin sonuçları ile özdeştir. Böylece, objektif değiştirmek yerine, performansta hiçbir kayıp olmadan sadece zoom yapmanız yeterlidir. Kısacası bu yeni ürün, 35mm tam kare sensöre sahip SLR gövdeler için, ancak sabit odaklı objektiflerde görülebilecek kalitede görüntüyü, farklı görüş açıları ile sunan eşsiz bir zoom objektiftir.

 

Sigma 24-35mm Özellikleri

 1. Tüm zoom aralığı boyunca F:2 değerini koruyan, dünyanın ilk* tam kare, geniş diyafram açıklığına sahip geniş açılı zoom objektifi.

Geniş diyafram aralığına sahip, tam kare sensör uyumlu zoom objektif. Tüm zoom aralığı boyunca optik performansı sabit odak uzaklığına sahip objektifler ile eşdeğer. İşte SIGMA 24-35mm F:2 DG HSM’nin arkasında yatan çıkış noktaları bunlardır. En sık kullanılan üç odak uzaklığı, 24mm, 28mm ve 35mm, bu objektif ile biraraya gelmiştir. Net alan derinliğinin en az olduğu en açık diyafram değerinde çekici bokeh (estetik netsizlik) etkisi elde edilebilmesi için, dünyanın ilk* sabit F:2 diyafram açıklığına sahip, 35mm tam kare sensör uyumlu zoom objektifini geliştirdik.

*35mm tam kare sensörler için üretilmiş değiştirilebilir objektifler arasında (Haziran 2015).

 1. SIGMA Art serisinde yer alan sabit odak uzaklığına sahip objektiflere özgü olağanüstü optik performans.

SIGMA 24-35mm F:2 DG HSM’nin öncüsü, dünyanın tüm zoom aralığı boyunca F:1.8 diyafram değerini koruyabilen ilk zoom objektifi SIGMA 18-35mm F:1.8 DC HSM | Art olmuştur. Olağanüstü optik performansı sayesinde, bu ürünün görüntü kalitesi Art serisindeki sabit odaklı objektifler ile eşdeğerdir.

 1. Üç farklı objektif tek bir gövdede.

Mükemmel esneklik, işlevsellik ve kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde, tek bir objektifte üç ayrı sabit odaklı ve yüksek performanslı objektif, üstelik sabit F:2 geniş diyafram açıklığında bir araya getirilmiştir: 24mm, 28mm ve 35mm. 28cm yakın netleme ve 1:4.4 büyütme oranı ile bu ürün yakın mesafe çekimler, arka planın çekici bokeh etkisiyle netsizleştiği portreler ve derin netliğe sahip manzara çekimleri için uygundur. Bu ürünün görüntü kalitesi, Art serisindeki sabit odaklı objektifler ile eşdeğerdir. Objektif değiştirme külfeti olmaksızın, üç farklı geniş açılı objektifin sağlayacağı perspektif tek bir üründe sunulmaktadır. Klasik geniş açılı objektiflerde arka planı netsize düşürmek fotoğrafçılar için zor olabiliyorken, geniş diyafram açıklığı sayesinde netlik daraltılabilmekte ve çarpıcı sonuçlar elde edilmektedir.

 1. SIGMA’nın geliştirdiği son teknolojiler kullanıldı.

Tam kare gövdeler için sabit F:2 değerinde, geniş diyafram açıklığına sahip bir zoom objektif geliştirilebilmesi için her ayrıntı çok büyük dikkat ve özveri ile, hiçbir taviz verilmeksizin tasarlandı. Üretiminde ileri teknoloji gereken geniş çaplı asferik mercekler, tasarımda yer aldı. Ayrıca bir adet FLD (“F” Düşük Saçılımlı)* cam ve yedi adet SLD (Özel Düşük Saçılımlı) cam mercek kullanıldı. Bunlardan iki adedi asferiktir. Üst düzey optik bileşenler ve kusursuz ışık dağılımı mühendisliği sayesinde küresel deformasyon, aksiyel renk dağılması ve netlik düzleminde bükülme en aza indirilmiştir. Sonuç olağanüstü yüksek düzeyde optik performanstır. En açık diyafram değerinde dahi görüntü kalitesi nefes kesicidir.

* FLD cam, olağanüstü yüksek düzeyde ışık geçirgenliğine sahip, renk saçılmasının ise en düşük düzeyde olduğu cam tipidir. Klasik optik camlara kıyasla, FLD camın performansı, düşük kırlma katsayısına ve düşük renk saçılmasına sahip fluorit cama eşittir. Bu sayede, sıradan optik cam ile ortadan kaldırılması mümkün olmayan “artık saçılım” ya da ikincil tayf mükemmel biçimde düzeltilir.

 1. Kolay kullanım

Dahili netleme sistemi sayesinde objektifin ön bölümü hareketsizdir. Böylece daha fazla stabilizasyon sağlanır ve dairesel polarizasyon filtrelerinin kullanımında, polarizasyon açısının değişmesi önlenir. Bu, özellikle video çekimlerinde büyük rahatlık sağlar.

Diğer Özellikler:

28cm yakın netleme mesafesi

En yakın netliğin 28cm’de olması ve 1:4.4 büyütme oranı ile yakın plan çekimlerde kusursuz sonuçlar alınır.

İç parlama ve yansımalar önlendi

Tüm tasarım süreci boyunca güçlü ters ışıklara karşı dirençli bir yapı elde edilebilmesi için sürekli ölçüm ve hesaplamalar yapıldı. Super Çok Katmanlı Kaplama, iç parlama ve yansımaları daha da azaltmakta, ters ışıkta dahi yüksek kontrastlı, keskin görüntüler elde edilebilmektedir. Birlikte gelen gölgeliğin her zaman kullanılması ile birlikte, ön merceği aydınlatarak performansı düşürebilecek dış ışıklara karşı ek koruma sağlanır.

Hipersonik motor ile çok hızlı AF

HSM (Hyper Sonic Motor) yüksek hızda ve sessiz otomatik netleme yapılmasını sağlar. Otomatik netleme algoritması daha da geliştirilmiş ve daha seri netleme elde edilmiştir. Ayrıca, istendiği anda netlik halkasının elle çevrilmesi yoluyla manuel netlemeye geçilebilir. AF/MF anahtarının kullanılması gerekmediğinden, manuel netlik düzenlemelerinin çok daha hızlı yapılması mümkün olur.

Kavisli diyafram

Objektifin 9 adet kavisli bıçağa sahip olan diyaframı, açıklığın her zaman dairesel kalmasını sağlar ve netsiz alanlarda etkileyici bokeh etkisi sağlanır.

Pirinç bayonet

Objektiflerimiz, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmeleri için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere yüzeyleri özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.

Bayonet Değişim Hizmeti ile uzun vadeli yatırım

Yıllardır çok farklı platformlar ve uygulamalar için değiştirilebilir objektifler üreten bir kurum olarak, yepyeni bir hizmeti duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: Bayonet Değişim Hizmeti*. Ücretli olarak verilen bu hizmet kapsamında, mevcut SIGMA objektiflerinizin gövde bağlantı halkası farklı bir gövde standardına dönüştürülebilmektedir. Böylece, gövde tercihini değiştiren kullanıcılar SIGMA objektiflerini yeni gövdeleriyle uzun yıllar boyu kullanmayı sürdürebileceklerdir.

*Bayonet Değişim Hizmeti normal bakım/onarım işlemlerinden farklıdır. Bu hizmetten yaralanmak için size en yakın SIGMA bayisi ile irtibata geçin.

Art serisi yüksek düzeyde ifade gücü sağlar.

SIGMA tüm değiştirilebilir objektiflerini, her biri belirgin bir konsepte sahip üç ürün ailesi altında gruplamaktadır: Contemporary (C – Çağdaş), Art (A – Sanat), ve Sports (S – Spor). Yüksek optik performans ve zengin ifade gücü hedefleriyle tasarlanan Art serisi kullanıcıya yüksek düzeyde görsel yorum olanağı sağlar. En üst düzeydeki standartlara uygun şaşırtıcı keskinliği ve görüntü kalitesi ile manzara, portre, yakın plan, hatta hatıra fotoğrafları üretilirken, fotoğrafçının içinde saklı olan sanatçı açığa çıkar. Stüdyo çekimleri için ideal olduğu gibi, mimari fotoğrafçılık, gece sahneleri ve daha bir çok farklı çalışma koşulunda da aynı ifade gücünü sunar.

Özellikle yeni seri ürünlerde “USB DOCK” sistemi ile kişiselleştirme olanağı

Objektif yazılımının güncellenmesi, odaklama kalibrasyonu, MF önceliği gibi parametrelerin kullanıcı tarafından ayarlanması için USB kapısından bilgisayara bağlanabilen isteğe bağlı özel bir adaptör ve özgün bir yazılım (SIGMA Optimization Pro) geliştirmiştir.

SGV tasarım konsepti ile fotoğrafılıkta standartlar yükseliyor

Yeni nesil Sigma ürünlerinde, birlikte gelen gölgeliğin (parasoley) bağlantı noktalarında kauçuk kullanılmış, objektif kapaklarının ve AF/MF anahtarının tasarımı iyileştirilmiştir. Tüm ürünlerin çok daha yüksek hassasiyetle çalışması için dahili elemanlarda metal ve genleşme katsayısı çok düşük ve metal ile uyumu çok yüksek olan yepyeni bir bileşik malzeme, TSC (Thermally Stable Composite)* kullanılmıştır. Gövde üzerinde, ürünün pazara ilk kez sunulduğu yılın son üç rakamı işlenerek, geliştirildiği tarihin belirlenebilmesi sağlanmıştır.

*TSC genleşme karakteristiği aluminyuma çok yakındır. TSC ile üretilen parçalarda deformasyon yok denecek kadar azdır. Bu sayede çok yüksek hassasiyette objektif tasarımları hayata geçirilebilmiştir. Sıkça kullanılan ve %20 oranında cam içeren polikarbonata kıyasla TSC %70 oranında daha esnektir. %30 cam içeren polikarbonattan ise %25 daha esnektir. (Karşılaştırma SIGMA tarafından üretilmiş parçalar ile yapılmıştır.)

SIGMA’nın özgün MTF ölçüm sistemi “A1” ile kalite kontrolu

Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak, SIGMA tarafından geliştirilmiş özgün “A1” MTF (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Böylece, daha önce tespit edilemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrolu kapsamına girmektedir. Fabrikada üretilen her bir objektif, bu sistem tarafından onaylanmadan sevkedilmemektedir.

“Made in Japan”

Tüm Sigma ürünlerinin imalatı, kalıplar ve parçalar dahil olmak üzere, entegre bir üretim sisteminde, başından sonuna Japonya’da gerçekleşir. Sadece Japonya’da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız. Ürünlerimiz tüm dünyada bu yüzden profesyonelleri ve her seviyedeki fotoğraf tutkunlarını mutlu etmeyi sürdürmektedir.

Teknik özellikler: (Sigma gövde uyumlu model)

 • Yapısı: 13 grupta 18 mercek
 • Minimum açıklık: F16
 • Filtre çapı 82mm
 • Görüş açısı (35mm): 84.1 – 63.4 derece
 • Minimum netlik mesafesi 28cm
 • Boyut: (Çap/Boy) 87.6mmx122.7mm
 • Diyafram bıçak sayısı: 9 adet kavisli diyafram
 • Maksimum büyütme oranı : 1:4.4
 • Ağırlık: 940gr

Sigma 24-35mm F2 DG HSM Fiyatı: Ön siparişle.

Işığınız bol olsun…

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu