Fotoğraf MakineleriGündemSamsung

Samsungun Üstün Teknolojisiyle Donatılan Samsung NX1 Türkiye’de

Samsung NX1 güçlü yapısıyla,kullanım kolaylığı sağlayan tasarımıyla, teknolojik donanımlarıyla DSLR makinelere ciddi bir alternatif olarak karşımızda duruyor.Mağnezyum gövde, hızlı otomatik  odaklama,  ve üstün görüntüleme kalitesiyle  öne çıkan NX1 samsung tasarımcıları tasafından tasarlanmış,  ileri teknolojiyle donatılmış ve bir çok yeniliğe gövdesinde yer verilmiş.

nx1-2

Samsung NX1’de yeni DRIME V görüntü işlemcisini kullanmış. Bu işlemci sayesinde üstün renk üretimi ve noise azaltma özelliğiyle hızlı ve keskin görüntüler üreten NX1 bizleri şaşırtıyor. Ayrıca NX1 başka hiç bir aygıta ihtiyaç duymadan 4K UHD video kayıt yapabiliyor.

nx1-3

Samsung NX1 de 205 faz algılama noktalı NX AF Sistem 3 otomatik odaklama sistemi ile bizlere çok hızlı bir odaklama sunuyor.  NX1’in odaklama hızı 0,055 saniye. Ayrıca rakipleri arasında 15FPS kesintisiz çekim özelliğiyle, ön plana çıkan NX1 hareketli görüntüleri kesintisiz yakalamamızı sağlıyor.

nx1-6

NX1 haraketli görüntüleri en doğru anta otomatik çeken yeni Samsung Auto Shot (SAS) özelliğiyle güçlendirilmiş. Elbette DRIME V görüntü işlemcisi bu hıza ayak uydurabiliyor. Bu sayede yüksek hızlı hareketleri tanıyıp gerçek zamanla eşleştirebiliyor.

samsung-nx1-sensor-

Yakalaması en zor anları bile kaçırmamak için NX1’de, yeni geliştirilen mikro lens cihazı ve yenilikçi Arkadan Aydınlatmalı-(BSI)  28MP APS-C Sensör yer alıyor. BSI, lens ile sensörler arasındaki yolu açık tutarak her piksele daha fazla ışık ulaştırıyor ve bunun sonucunda NX1 kullanıcıları her ışıkta mükemmel sonuç almamıza olanak tanıyor.

nx1-7

NX1, HEVC Codec’li 4K ve Ultra HD (UHD) video’yu desteği sunuyor  ve hareket yakalamada esneklik sağlıyor. NX1’in içindeki en ileri küçültme teknolojisi HEVC Codec (H.265) yüksek kaliteli videoların kaliteden ödün vermeden küçültülmesine yarıyor. Bütün dosyalar SD kartta saklanabiliyor ve harici 4K kayıt cihazına gerek kalmıyor. 4K filmlerin kurgusu için dönüştürme yazılımı da eklenen NX1, post-prodüksiyon ihtiyaçları için de ideal.

nx1-4

nx1-10

Klasik tasarım ve üstün kullanım kolaylığı sunan NX1’in magnezyum alaşım gövdesi, deneyimli fotoğrafçıların alışık olduğu güçlü tutuş hissini sunuyor. Ergonomik tasarımıyla NX1, çekim sırasında makinenin sıkıca kavranabilmesini sağlıyor. Ayrıca düğme ve tuşlara koruma sağlayan kauçuk contalar ve bağlantı yerleri, NX1’i toz ve su sıçramalarına dayanıklı hale getirerek dış çekimlerde kolaylık sağlıyor.

nx1-5

Elektronik Vizör (EVF) 2,36 milyon noktaya sahip XGA OLED ekrandan oluşuyor ve göz hissiyatında çekim deneyimi yaşatıyor. NX1’in EVF’yi destekleyen DRIMe V görüntü işlemcisi, deklanşör gecikme süresini 0,005 saniyeye indiriyor ve böylece EVF çekilen sahneyi gerçek zamanlı olarak yansıtıyor.

nx1-8

Wi-Fi özelliği bulunan NX1 kablo kullanmadan UHD TV’de 4K film izlenmesini sağlıyor. Herhangi bir gecikme olmadan, hem büyük fotoğrafları hem de Full HD videoları aktarabiliyor. Ayrıca NX1 dünyanın ilk Bluetooth desteğine sahip kompakt fotoğraf makinesi olma özelliğine sahip.

nx1-9

NX lens, ürün gamını genişleten yeni 50-150mm 2,8 S ED OIS lens, üstün ve profesyonel bir telefoto lensi. Ultra hızlı F2,8 diyafram açıklığı ve 35 mm’ye denk gelen 77-231 mm odak aralığı ile S-serisi lens, spor, yaban hayatı ve portre çekimi gibi çok farklı senaryolar için ideal. Ek özellikler arasında 4,5 duruşa kadar (orta aralıkta, CIPA standardına göre) Advanced Multi-Axis Optical Image Stabilization (İleri Çok Eksenli Optik Görüntü Sabitleme – OIS) sistemi, Samsung Ultra Precise Stepping Motor (UPSM) ve Samsung Hyper Shield (SHS) tarafından sağlanan toz ve su sıçramalarına karşı dayanıklılık yer alıyor.

Samsung NX1 Türkiyede, gövde ve gövde+16-50mm’lik lens kiti olmak üzere 2 farklı şekilde sunulacak.

Işığınız bol olsun…

Etiketler

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı