Pentax

Ricoh Pentax K-S1’i Duyurdu

Ricoh orta segmente hitap eden led aydıtlatmalı Pentax K-S1 İ duyurdu. Arka paneldeki kontrol tuşları, deklanşör tuşu ve tutma yeri ledlerde aydınlatılmış. 20,1 megapiksel sensör, 921k 3 inç lcd panel çözünürlüğü, ful hd 30 fps video, 51200 iso, 5,4 kare sürekli çekim, AA filtresi kaldırılmış böylelikle daha keskin fotoğraflar hedeflenmiş.

Ricoh-Pentax-K-S1

Teknolojide son noktamı diyelim ne diyelim bilemedim. Yani oraya iki tane led koymak için uğraşmak yerine kullanıcıların yararına teknolojik atılımlar yapılsa hiç fena olmaz.

Ricoh-Pentax-K-S1-2

Fotoğraf Makinesi Şirketlerinin teknoloji geliştirmek yerine , dokunmatik ekran wi-fi megapiksel yalanı tükendi kalmadı ellerinde. gelcek sene bu daha dokunmatik bu daha wi-fi li bu daha megapikselli fotoğraf makinesi çıkaracaklar sanırım. Oysaki şu aynasız fotoğraf makinelerini geliştirseler, sensörleri geliştirseler, objektifleri geliştirseler ne kadar güzel olur değil mi.

Ricoh Pentax K-S1 Fiyatına gelecek olursak eğer.

SMC DA L 18-55mm f3.5-5.6 lens ile fiyatı 800 Dolar.

 

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu