Pentax

Pentax Ricoh GR

GR serisi fotoğraf makinelerinin devamı niteliğini taşıyan Pentax Ricoh GR, üzerinde teknik olarak AA filtre yer almayan 16MP APS-C CMOS sensör, yeni GR Engine V görüntü işlemcisi, sahip odak uzaklığına ve 9 diyafram bıçağına sahip yeni tasarlanmış 28mm F/2.8 lens (7 element 5 grup), saniyede 4 kare seri çekim hızı, ISO 100-25600 aralığı, magnezyum alaşımlı gövde, uygun koşullar altında 0.2 saniye otomatik netleme performansı, 1/4000 maksimum enstantane değeri ve 3-inç 1.23 milyon nokta TFT LCD ekran ile karşımıza çıkıyor. Cihaz üzerinde dahili bir flaş ve istenirse harici optik vizör ya da flaş başlanmasına izin veren “hot-shoe” bağlantısını da içeriyor.

pentax-ricoh-GR-birkarefotograf-2

Saniyede 30/25/24 kare 1920x1080P Full HD stereo video çekimi yapabilen Pentax Ricoh GR, JPEG, RAW ya da RAW+JPEG formatında fotoğraflar çekerek, bu fotoğraflar ve videoları SD, SDHC, SDXC hafıza kartları yanında Eye-Fi kartlar ile başka ortamlara aktarabiliyor. 1 saniye gibi kısa sürede açılabilen, dahili lityum-iyon DB65 bataryası ile 290 kadar fotoğraf çekilebilmesine imkan sağlayan, özel filtrelere ve bu filtrelere hızlı ulaşım için gövdesi üzerinde tuş yer alan ve 10cm makro çekim mesafesine sahip olan fotoğraf makinesi ayrıca, 117x61x35mm boyutlar yanında 245gram ağırlık ile oldukça kompakt bir yapıya sahip.

Pentax Ricoh tarafından resmi duyurusu yapılan üst düzey kompakt fotoğraf makinesi GR, Türkiyeye henüz gelmesede yurt dışında 799$ fiyatı  ile satışta.

Örnek Fotoğraflar

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu