GündemPanasonic

Panasonic Lumix DMC-GM5 İle Aynasız Fotoğraf Makinelerine Bir Yenisini Ekledi

Panasonic Lumix DMC-GM5 ile aynasız fotoğraf makinelerinin arasına bir yenisini daha kattı.  3 inç dokunmatik 921k piksel LCD ekran, yüz ve göz tanıma,  16mp M/43 sensör, 1/16000 deklanşör süresi gibi özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.
Panasonic Lumix DMC-GM5 Panasonic Lumix DMC-GM5-2
 
Üzerinde entegre Wi-fi bulunduran Lumix DMC-GM5 25600 Iso değerine sahip. Saniyede 60 kare hızında Full HD video çekebilen cihaz Snop View özelliğinide üzerinde barındırıyor.
Panasonic Lumix DMC-GM5-3 Panasonic Lumix DMC-GM5-4
 99 x 60 x 36 mm ölçülerindeki Panasonic Lumix DMC-GM5’in   ağırlığı ise sadece 280 gram. Kontrast bazlı otomatik odaklama yapan makinenin otomatik odaklama noktaları ise 23. 
Panasonic Lumix DMC-GM5-boyutlari
Özellikle cihazda yer alan vizör aynasız makineler için büyük bir ihtiyaca cevap veriyor. Aynasız makinelerde bir çok modelde vizör bulunmuyor ve özellikle gün ışığında yapılan çekimlerde bu çok büyük bir dezavantaj oluşturuyor. O yüzden Lumix DMC-GM5 de 116000 piksel çözünürlükte tam renk üreten bir vizörün bulunması oldukça iyi.
Panasonic Lumix DMC-GM5-5 Panasonic Lumix DMC-GM5-6
Lumix DMC-GM5’ın pil ömrüne gelecek olursak 220 çekim. Bu sayı bize düşük geldi işin açıkcası. Ses özelliklerine bakacak olursak Sterio mikrofon ve mono hapörlere sahip. Kutu içeriğinde küçük bir flash ünitesinin de çıktığını belirtelim. 
Kullanılabilen lenslere bakacak olursak.
Panasonic Lumix DMC-GM5-lensler

Panasonic Lumix DMC-GM5 fiyatı ise 897 dolar. 

Son olarak tanıtım videosuna bakalım.

[mom_video type=”youtube” id=”m0c0C-R0lKA”]

Işığınız bol olsun…

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu