Olympus

Olympus, Stylus SH-2 İle Kompakt Fotoğraf Makinelerine Bir Yenisini Daha Ekledi

Bildiğiniz üzere Olympus Aynasız fotoğraf makineleriyle hafif ama başarılı fotoğraf çekim imkan tanıması nedeniyle oldukça iyi bir pazar payı elde etti. Bizim fotoğraf grubunda da 2 adet Olympus Fotoğraf makinesi mevcut. Bu makinelerle gerçekten güzel kareler yakalıyor arkadaşlar. Dün Olympus’un bir lensini elime aldım kuş gibi hafif inanın. Elimde çıt diye kırılacaktı sanki, hemen arkadaşa geri verdim dedim bu üflesen uçacak.

Olympus_Stylus_SH-2_4

Neyse gelelim konumuza Olympus kompakt fotoğraf makinelerine stylus sh-2 yi ekledi. 16mp BSı Mos sensör ile donatılan Stylus sh-2 retro bir görünüme sahip bana göre. Bununla birlikte 271 gram olan Stylus sh-2’nin sensör  boyunu 1/2,3 inç boyutunda. Stylus SH-2 TruePic VII görüntü işlemcisini kullanıyor. Bununla birlikte OM-D E-M5 Mark II de kullanılan 5 eksen görüntü sabitleme özelliği ve 24x optik yakınlaştırma sunuyor.

Olympus_Stylus_SH-2-1

F3.0 – F6.9 25-600mm lens bulunan Stylus Sh-2 125-6400 İso başarımı sunuyor. Dolu pil ile 380 kare çekim yapabilmesinin yanı sıra Full HD video çekimine de olanak tanıyor. Dahili Wi-fi sayesinde fotoğraflarınızı kolayla paylaşmanıza olanak tanıyan  Olympus Stylus SH-2  400 dolar fiyat etiketiyle Nisan ayında raflardaki yerini alacak.

Olympus gerçekten teknolojiyi Fotoğraf makinelerine iyi entegre etmiş ve başarılı ürünler çıkarmaya devam ediyor. Biz kullanıcıları oldukça memnun ediyor bu durum. Neden mi rekabetin olduğu her yerde kullanıcılar kazanır çünkü fiyatlar düşer.

Işığınız bol olsun…


birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu