Gündem

Nikon, yepyeni D5’i piyasaya sürüyor

Tutkunuzu baş döndürücü görüntülere dönüştürmek için gereken tüm donanıma sahip D5, fotoğrafçılıkta karşılaşabileceğiniz en büyük zorluklara göğüs gerebilir. İster bir yarışta ister kırmızı halıda çekim yapıyor olun, fotoğraf makinesinin yeni nesil 153 noktalı AF sistemi olağanüstü genişlikte bir kapsam sunar. Nikon tarihindeki en yüksek düzeyde genişletilmiş hassaslık sayesinde bu ürün gerçekten görülenin ötesini çekebilir. Sınırları zorlayan film yapımcıları için D film, artık kullanıcıların fotoğraf makinesinde 4K UHD (ultra yüksek tanım) kayıtlar yapmasına imkan sağlıyor.

Nikon-D5-4

Nikon Avrupa’nın Profesyonel Ürünler Müdürü Dirk Jasper’ın ifadesiyle: “D5, çekim olanakları ve dayanıklılık sınırlarını hiç olmadığı kadar zorluyor. Fotoğrafçılık serüveniniz sizi uç çekim ortamlarına götürdüğünde, yani kareyi yakalamak için tek bir şansınız olduğunda bu fotoğraf makinesi sizi yolda bırakmıyor. D5’in gerçek görüntüleme gücü olağanüstüdür; çeşitli fotoğrafçılık disiplinlerinde çalışan profesyoneller, fotoğraf makinesinin ergonomik ve iş akışı geliştirmelerinden yararlanabilecek. Bu iyileştirmelerin tamamı fotoğrafçıların geri bildiriminden yola çıkılarak uygulandı ve profesyonel çekimden kaynaklanan stres faktörlerini ciddi ölçüde azaltacak.”

Nikon-D5-5

Yeni nesil AF: Tam 153 netleme noktası ve 99 çapraz tip sensöre sahiptir. -4 EV’ye kadar AF hassaslığı (ISO 100, 20 °C/68 °F), üstün düşük ışık performansı sağlar. Merkezin dışındaki konular bile kolayca algılanır. Ayrıca netleme alanı çerçevesinin etrafına çapraz tip sensörler uygulandığından dikey çekim büyük ölçüde iyileştirilmiştir. Yeni bir AF ASIC (Uygulamalı Özel Entegre Devreler) birimi sayesinde, AF’ye her an en yüksek bilgi işlem gücü ayrılır.

Nikon-D5-6

Yeni ölçüm ve görüntü sensörleri: Yepyeni 20,8 MP FX biçimli CMOS görüntü sensörü ve 180K piksel RGB ölçüm sensörü, son derece hassas bir konu tanıma ve görüntü detayı sağlar. Ton geçişleri daha zengin ve daha hassasken, yeni EXPEED 5 görüntü işleme sistemi, standart ISO aralığının tamamında resim kalitesinin benzeri görülmemiş düzeyde yüksek olmasını sağlar.

Nikon-D5-2

Güç ve hassaslık: AE/AF izlemeyle 12 fps’ye, ayna kaldırılarak 14 fps’ye kadar çekim yapın. Hızlı, öngörülemeyen aksiyonlar içeren çekimlerde AF izleme ve vizör görünürlüğü büyük ölçüde geliştirilmiştir.

Yüksek performanslı ara bellek: Tek bir yüksek hızda arka arkaya çekimde 200’e kadar NEF (RAW) veya JPEG görüntüsü yakalayın; bu, 100 metrelik bir koşunun finalini parmağınızı deklanşörden çekmeden yakalamanıza yeter.

Olağanüstü hassaslık – Parlak gün ışığından astronomik alacakaranlığa kadar her koşulda: Hi 5 ayarında ISO 3.280.000’e eşdeğer bir düzeye genişletilebilir, 100 ile 102.400 arası ISO ile sınırları zorlayın. Standart ISO aralığının tamamında son derece temiz bir performans deneyimi yaşayın.

Yüksek tanımlı 4K/UHD filmler: En yüksek resim kalitesini elde etmenizi sağlayan noktası noktasına yerel piksel kesme olanağıyla 30p/25p/24p hızında 4K filmler (3840×2160 piksel) çekin. Birden çok biçimde 50p/60p’ye kadar Tam HD (1080p) video çekin.

Nikon-D5-3

Yüksek hızda görüntü yakalama ve 4 kat daha hızlı veri aktarımı: Yeni Çift XQD kart yuvası, büyük miktarlarda verinin yüksek hızda aktarılmasına yönelik yeni bir USB 3.0 bağlantı noktası, 4 kat daha hızlı kablosuz bağlantı ve iki kat hızlı Ethernet bağlantısıyla iş akışını hızlandırın.

Nikon D5 Fiyatı: Yurtdışı fiyatı 6500 dolar.

Işığınız bol olsun…


birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu