Gündem

Nikon View NX-İ Karşınızda

Fotoğrafları ve videoları daha kolay bir şekilde görüntülemeye, sıralamaya, düzenlemeye ve arşivlemeye olanak tanıyan Nikon view NX-i artık indirilebilir durumda. Nikon ViewNX-i,  tek bir platformdan fotoğraflarınızı ve videolarınızı düzenleyip, işleyip paylaşmaya imkan tanıyor.


Nikon-ViewNX-i-4

Nikon View NX-i Temel Özellikler

Sezgisel görüntü merkezi: durağan resimlere ve filmlere göz atın, sıralayın, düzenleyin ve arşivleyin. ViewNX-i, durağan resimleriniz ve filmlerinizde tam kontrol için Nikon’un popüler görüntü düzenleme yazılımına sıkı bir biçimde entegre olur.

Çok platfomlu işbirliği: Capture NX-D içindeki RAW görüntüleri işleyin ve değiştirin. ViewNX-Movie Editor’de filmleri kırpın ve yönetin. Her iki program, ne zaman ihtiyaç duyarsanız, doğrudan ViewNX-i görüntü merkezinden başlatılabilir.

Hızlı çıktı düğmeleri: kolaylıkla ortak görevleri yapar. Diğer uygulamalarda durağan resimleri ve filmleri aktarın, düzenleyin ve açın. Dosyaları çabucak yazdırın, yükleyin ve ekleyin ya da tek bir düğme dokunuşuyla durağan resimleri ve filmleri dönüştürün ve karşılaştırın. Ayrıca, sanatsal slayt gösterileri de yaratabilir veya görüntüleri otomatik olarak oynatabilirsiniz.

Sezgisel çalışma alanları: farklı çalışma alanlarına kolay erişim için görüntü modları arasında geçiş yapın. Tarayıcı modunda görüntüler ve filmler ile çalışın veya Harita modunda coğrafi etiketleri ekleyin ve konum bilgileri ile çalışın. Web Hizmeti modunda yükleme için dosyaları hazırlayın.

Özelleştirilmiş görüntü: çalıştığınız görüntünün yönüne göre küçük resimleri dikey veya yatay olarak görüntüleyin. Küçük resimlerin boyutunu değiştirin ve küçük resim listesinde çekim bilgilerini görüntüleyin. Görüntüleri yan yana karşılaştırın. Büyük boyutlu resimleri bir küçük resim listesinden görüntüleyin veya tam ekranlı tek görüntü ile aygıtınızın ekranını kaplayın.

Ayrıntılı çekim verileri: herhangi bir anda görünür. Geleneksel çekim verileri arasında seçim yapın veya bir Nikon D-SLR’nin üst paneline dayalı olarak bir ekran seçin. ISO duyarlılığı, diyagram, odak uzaklığı ve sahne ayarları dâhil olmak üzere çekim verileri, görüntüyü yakaladığınızda oldukları gibi görüntülenirler. Görüntü histogramları bir simgeye tıklama ile anında mevcuttur. Ardışık histogramları, Küçük Resim Kılavuz Çizgisi içinde düzgünce görüntüleyin.

Özelleştirilmiş görüntü sıralama durağan resimleri ve filmleri bulmanızı kolaylaştırır. Kolay geri çağırma için görüntü dosyalarını etiketleyin ve değerlendirin. Çoklu çekim verisi filtreleri dâhil olmak üzere ayrıntılı kriterleri kullanarak arayın: Fotoğraf Makinesi, Objektif, ISO Duyarlılığı, Pozlama Süresi, Odak Uzaklığı, Beyaz Dengesi. Çok sayıda alt klasörlerden görüntüleri görüntüleyin. Bir Nikon 1 fotoğraf makinesi ile çekilen Akıllı Fotoğraf Seçici görüntülerini sezgisel kullanım için tek bir dosya hâlinde gruplayın.

Fotoğraf Tepsisi: çok sayıda klasördeki görüntüleri tek bir ekran konumunda geçici olarak saklayın. Fotoğraf Tepsisi, üstünde çalışmak istediğiniz fotoğrafların ve görüntü dosyalarının derlenmesini kolaylaştırır. Bitmemiş veya daha sonra planlı görevleri yazdırın, dönüştürün, düzenleyin ve kaydedin.

Slayt gösterilerinizi geliştirin: slayt gösterileri müzik ve efektler ile tamamen yeni bir boyut kazanıyor. Durağan resimler ve filmler slayt gösterilerinde birleştirilebilir ve bitmiş slayt gösterileri, bir film dosyası olarak kaydedilebilir.

Çoklu görüntü yönetimi: Otomatik Oynatım ile büyük görüntü partilerinin kontrolünü ele alın. Durağan görüntü oynatımı esnasında, etiketleri, değerlendirmeleri ekleyebilir ve basit düğmeleri kullanarak görüntüleri döndürebilirsiniz.

Filmlere doğrudan erişim: Orijinal filmler oluşturun, ViewNX-i Movie Editor’de filmleri kırpın ve kaydedin. Oynatım aralıklarını belirleyin, film dosyalarını değerlendirin, filmlerinizde durağan görüntüleri alın ve film kliplerini çabucak birleştirin ve düzenleyin. Bitmiş filmleri Web’e yükleyin. Film oluşturma ve düzenleme basit ve sezgiseldir.

Tarz sahibi filmler: Filmleriniz için popüler düzenleme seçenekleri arasından bir tarz seçin: standart, açılma/kararma, silme, rastgele ve tek resimli hareket. Profesyonel görünümlü açılışlar, kapanışlar ve film içi mesaj panolar oluşturun. Alternatif olarak, film karelerine veya durağan görüntülere doğrudan yazmış olduklarınızı üzerine bindirmek için metin simgesine tıklayın.

Sosyal olarak birleşik: sosyal medya hesaplarına doğrudan görüntüleri yükleyin. ViewNX-i’den “Beğeni”leri ve yorumları doğrudan izleyin. Sadece belirli bir sosyal ağ hizmetine yüklemiş olduğunuz dosyaları göstermek için filtre görüntü ekranını belirleyin.

Coğrafi seyahat: Harita modülünü kullanarak konum bilgileri ile görüntüleri görüntüleyin. Coğrafi etiketler olmadan görüntüler için bir konum atayın. Görüntülerin sırasıyla rotanızı izleyin.

Sidecar dosyaları: görüntülerin ve filmlerin korumalı elle işlemesi, ayarlaması ve etiketlenmesini etkinleştirin. Değişiklikleriniz orijinal görüntüye dokunulmadan, ayrı bir dosyaya eklenir. Ayarlamalarınızı karşılaştırın, farklı sürümler kaydedin ve ne zaman isterseniz orijinal görüntüye dönün.

Nikon-ViewNX-i-3

Nikon View NX-i Teknik Özellikler

Windows OS Windows® 8.1, Windows 8.1 Pro/Enterprise ve Windows® 7 Home Premium/Professional/Enterprise/Ultimate’a (Servis Paketi 1) ait önceden kurulu sürümler. ViewNX i ve ViewNX-Movie Editor, Windows’un 64-bit sürümleri altında yerel 64-bit uygulamalar olarak çalışır.
İşlemci Fotoğraflar: 1,6 GHz Intel Celeron, Pentium 4 veya Core serisi veya üzeri. Filmler (oynatım): 3,0 GHz Pentium D veya üzeri; Intel Core i5 veya üzeri, HD ve Full HD oynatım için önerilir. Filmler (düzenleme): Intel Core i5 veya üzeri
RAM (Bellek) 32-bit sistemler: 1 GB veya üzeri (2 GB veya daha üzeri önerilir). 64-bit sistemler: 2 GB veya üzeri (4 GB veya daha üzeri önerilir)
Sabit disk alanı Kurulum diskinde minimum 1 GB’lık kullanılabilir alan (3 GB veya daha üzeri önerilir)
Monitör Çözünürlüğü Çözünürlük: 1024 × 768 piksel (XGA) veya üzeri (1366 × 768 veya üzeri önerilir). Renk: 24 bit renkli (Gerçek Renk) veya üzeri
Diğerleri Çevrimiçi yardım, konum eşleştirme, web hizmetleri, filmle ilgili işlevler (ViewNX-Movie Editor dahil) ve yazılım güncellemeleri için bir İnternet bağlantısı gereklidir.
Mac OS OS X 10.8.5, 10.9.5, 10.10.2’ye ait 64-bit sürümler (ViewNX-Movie Editor için OS X 10.9.5 veya 10.10.2 gereklidir)
İşlemci Fotoğraflar: Intel Core veya Xeon serisi. Filmler (oynatım): 2 GHz Core Duo veya üzeri; Intel Core i5 veya üzeri, HD ve Full HD oynatım için önerilir. Filmler (düzenleme): Intel Core i5 veya üzeri
RAM (Bellek) 2 GB veya üzeri (4 GB veya daha üzeri önerilir)
Sabit disk alanı Kurulum diskinde minimum 1 GB’lık kullanılabilir alan (3 GB veya daha üzeri önerilir)
Monitör Çözünürlüğü Çözünürlük: 1024 × 768 piksel (XGA) veya üzeri (1366 × 768 veya üzeri önerilir). Renk: 24 bit renkli (milyonlarca renk) veya üzeri

Nikon View NX-i İndirin

Işığınız bol olsun…

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu