Gündem

Nikon, Speedlight Flaş Sb-5000’ü Piyasaya Sürüyor

Nikon, el üstünde tutulan profesyonel flaş serisini yepyeni SB-5000 ile güncelliyor. Bu çevik Nikon Speedlight Flaş Birimi, telsiz kumandanın kullanıldığı ilk flaş ünitesi olmanın yanı sıra, dünyada yerleşik soğutma sistemine sahip ilk kompakt flaş ünitesi.

Zorlu çekim koşullarını fethetmek üzere tasarlanan SB-5000, fotoğraf makinesinde ve makine dışında karmaşık ayarlar oluşturma esnekliğine sahip olmak isteyen profesyonel fotoğrafçılar için idealdir. Kablosuz telsiz kumanda sayesinde kumanda eden ve kumanda edilen arasında doğrudan bir görüş hattı olması gerekmez ve parlak gün ışığında çekim yapılırken güvenilirlik artar. Nikon’un yeni dahili soğutma sistemi, flaş tam güçte çalışırken 100’den fazla hızlı seri çekim yapmanıza olanak sağlar. Hafif, kompakt bir yapıya ve sade kontrollere sahip bu yeni Speedlight Flaş Birimi, hem sahada hem de stüdyoda eşsiz bir aydınlatma performansı sunuyor.

Nikon_Sb-5000-4

Hızlı ve güvenilir SB-5000, fotoğrafçıların daha fazla sayıda aydınlatma zorluğuyla başa çıkmak için ihtiyaç duyduğu donanımı sağlıyor. SB-5000, Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma ayarlarının bir parçası olarak telsiz kumanda ile kontrol edilebilir ya da birden fazla flaş ayarı için eski Speedlight Flaş Birimlerinin de kullanılabildiği görüş hattı optik sinyalleri ile geleneksel yoldan kontrol edilebilir. Birleşik Flaş Kontrolü, SB-5000’in fotoğraf makinesi menüsünden ya da birim, fotoğraf makinesi gövdesine bağlıyken Camera Control Pro 2 çalıştıran bir bilgisayardan kontrol edilmesine imkan sağlar. Bunlara ek olarak yeni soğutma sistemi, bu kompakt flaş ünitesinin, aşırı derecede ısınmadan 5 saniyelik aralıklarla 120 çekim yapmasına veya 3 saniyelik aralıklarla 84 çekim yapmasına imkan sağlıyor.

Nikon_Sb-5000-2

SB-5000; 34,5’lik bir kılavuz numarası, 24-200 mm’lik geniş bir FX biçimli zoom aralığı (dahili geniş panelle 14 mm) ve üç aydınlatma düzeni sunar.

Kompakt yapı, sade kontrol: Kompakt flaş gövde yalnızca 420 g ağırlığındadır. Sade kontrol paneli, daha geniş ve kolayca okunabilen bir bilgi ekranına olanak sağlar. Flaş başlığı 7°’ye kadar eğilebilir veya 90°’ye kadar kaldırılabilir ve yatay olarak 180° sola ve sağa döndürülebilir.

Nikon_Sb-5000-5

Aksesuarlar: Dahili geniş panel ve sektirme kartının yanı sıra sağlanan dağıtıcı kubbe, Nikon’un isteğe bağlı renk filtreleriyle birlikte kullanıldığında yaratıcılık seçeneklerinizi daha da genişletiyor.

Nikon Avrupa’nın Objektifler, Aksesuarlar ve Yazılımdan sorumlu Ürün Yöneticisi Zurab Kiknadze’nin ifadesiyle:
“Fotoğrafçılığa yönelik yaratıcı aydınlatma alanında daima başı çeken Nikon; güvenilirlik, çok yönlülük ve tam sistem tümleştirmesinde üstünlüğünü kanıtlamaya durmaksızın devam ediyor. Telsiz kumandanın eklenmesi, yeni SB-5000’in görüş hattı engeli ve parlak gün ışığı gibi en yaygın sorunlar karşısında bile sizi yolda bırakmamasını sağlıyor. Üstelik, arka arkaya çekim sayısını artırıp gereksiz kesintileri ortadan kaldıran yeni soğutma sistemi sayesinde yeni SB-5000, olağanüstü bir kontrolle yüksek performans sergiliyor. Her seferinde güçlü performans bekleyen profesyoneller için heyecan verici ve eksiksiz bir flaş.”

Işığınız bol olsun…

Etiketler

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı