Gündem

Nikon RAW işleme yazılımı NX-D yi piyasaya sunuyor

Amsterdam, Hollanda, 25 Şubat 2014 Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilen RAW görüntüleri işlemek ve ayarlamak için kullanılabilecek bir uygulama olan Capture NX-D (Beta sürümü) Nikon tarafından piyasaya sürüldü ve bugünden itibaren ücretsiz olarak kullanılabilecek.
Capture NX-D, ileride mevcut Capture NX 2 programının yerini alacak ücretsiz bir uygulamadır. Nikon dijital tek lensli refleks fotoğraf makineleri, değiştirilebilir objektife sahip gelişmiş Nikon 1 fotoğraf makineleri ve Nikon COOLPIX kompakt dijital fotoğraf makineleri ile çekilen, NEF veya NRW dosya uzantısına sahip RAW görüntüler, uygulamaya yüklenip çeşitli işlem ve ayarlamalardan geçirilerek yüksek kaliteli bir tab işlemine tabi tutulabilir. Uygulama RAW görüntülere ek olarak JPEG ve TIFF dosyalarını ayarlamak için de kullanılabilir.
Capture NX-D’nin (Beta sürümü) kullanımda kaldığı süre boyunca Nikon, uygulamayı kullananların gönderdiği geri bildirim, istek ve fikirleri web sitesi üzerinden can kulağıyla dinleyecek. Nikon bu istek ve fikirleri, 2014’ün sonraki aylarında resmi sürümü çıkmadan önce uygulamayı geliştirmek için kullanacak.
Capture NX-D’nin beta sürümü kullanımda kaldığı sürece Nikon, mevcut Capture NX 2 uygulamasını güncellemeye ve destek sunmaya devam edecek. Capture NX-D’nin resmi sürümü çıktığındaysa Capture NX 2 uygulaması Nikon tarafından güncellemelerle desteklenmeyecek.
Mevcut Capture NX 2 kullanıcıları, Nikon’un Capture NX 2 desteğini ne zaman sonlandıracağı konusunda bilgilendirilecektir.
Nikon olarak Capture NX-D’nin Beta sürümden resmi sürüme geçişini duyurmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.


Etiketler

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı