Gündem

Nikon Fotoğraf atölyesi

HELLEN VAN MEENE FOTOĞRAF ATÖLYESİ, İSTANBUL, 17-21 MAYIS 2014

Hollandalı fotoğrafçı Hellen van Meene, Geniş Açı Proje Ofisi’nin organizasyonuyla 17-21 Mayıs 2014 tarihleri arasında 5 günlük bir fotoğraf atölyesi vermek üzere İstanbul’a geliyor. Nikon Türkiye ve Hollanda Kraliyeti’nin katkılarıyla gerçekleşecek atölye kapsamında katılımcılar van Meene ile birlikte belirleyecekleri bir proje konusu üzerinde çalışacaklar. Atölyedeki amacını katılımcılara ilham vermek ve fotoğraf üretirken onlara doğru kararlar verme konusunda yardımcı olmak olarak özetleyen Hellen van Meene, atölyeyi takip eden günlerde bir sanatçı konuşması da gerçekleştirecek. 12 kişi ile sınırlı atölyeyle ilgili ayrıntılı bilgi ve Hellen van Meene’nin katılımcılara yönelik mesajı için: www.gapo.org

1972 doğumlu Hellen van Meene, gençlerin özellikle de genç kızların portreleriyle tanınan bir sanatçı. Amsterdam’daki Gerrit Rietveld Academie’deki eğitiminin ardından İskoçya, Edinburgh’taki College of Art’a devam eden van Meene, 2001 yılında çağdaş fotoğraf alanındaki en prestijli ödüllerden biri olan Citibank Fotoğraf Ödülü’ne (şimdiki adıyla Deutsche Börse Fotoğraf Ödülü) aday gösterildi. Yaşadığı kasabadaki genç kızları fotoğraflayarak başladığı kariyerine zamanla androjen genç erkekleri de dahil eden van Meene, samimi kurgusal portreleriyle kısa sürede uluslararası bir başarı yakaladı. Fotoğrafçı ve fotoğrafı çekilen kişi arasındaki işbirliğinin had safhada olduğu bu portrelerdeki kurgular, ergenlik döneminin tekinsiz doğasına göndermelerde bulunuyor. Yirmi yılı aşkın bir süredir dünyanın pek çok yerinde solo sergiler açan ve eserleri önemli müzelerin koleksiyonlarına giren Hellen van Meene, Yancey Richardson Gallery (New York), Sadie Coles HQ (Londra) ve Gallery Koyanagi (Tokyo) tarafından temsil ediliyor.

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı