GündemNikon

Nikon D810’ları Geri Çağırıyor :(

Nikon D810 modelindeki hatalardan dolayı etkilenen seri numarasındaki modellerini geri çağırıyor. Elbette yapılacak tamirler ücretsiz. Nikonun bildiğiniz üzere D800 modelinde de sensör yağlanması problemleri mevcuttu.

Bazı Nikon D810 dijital SLR fotoğraf makinesi kullanıcılarından, uzun pozlamalarda ve 1,2x (30×20) Görüntü alanı ayarında çekilen bazı resimlerde bazen görüntülerde parlak noktaların göründüğü belirlenmiş. 

Fotoğraf makinenizin bu sorundan etkilenip etkilenmediğini kontrol etmek için lütfen aşağıdaki Etkilenen Ürün Seri Numaraları düğmesini tıklatın ve yönergeleri izleyerek D810 fotoğraf makinenizin seri numarasını girin. Fotoğraf makinenizin seri numarası etkilenen ürünlerle karşılaştırılarak kontrol edilir. Fotoğraf makinenizin etkilenen ürünlerden biri olduğu durumlarda size ek yönergeler sunulur. Fotoğraf makineniz etkilenen ürünlerden biri değilse, bu sorun için endişe etmeden fotoğraf makinenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Buradan makinenizin etkilenip etkilenmediğini kontrol edebilirsiniz. 

> Etkilenen Ürün Seri Numaraları

Lütfen, aşağıdaki fotoğrafta da gösterildiği gibi, fotoğraf makinesinin gövdesinin altında bulunan tripod yuvasında siyah nokta olan fotoğraf makinelerinin önceden incelendiğini ve bu sorunu önlemek için gerekli ayarlamaların yapıldığını unutmayın. Bu nedenle, fotoğraf makinenizde siyah nokta varsa, seri numarası yukarıda belirtilenlerden biri olsa bile fotoğraf makinenizi endişe duymadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

d810

Yapılan Açıklamada sorunun tam olarak çözülemediği anlaşılıyor.  Bu durum nikon severleri üzeceğe benziyor 🙁

Nikonun Açıklaması : “Bu sorundan etkilenen bir D810 fotoğraf makinasına sahipseniz lütfen en yakın Nikon hizmet merkezine danışın. Sorunu çözmek için fotoğraf makinenizi alıp bazı görüntü sensörü ayar değerlerini değiştirirler ve fotoğraf makinenizin donanım yazılımını güncellerler. Bu servis işleminden sonra, uzun pozlamalarda ve 1.2× (30×20) Görüntü alanı ayarı ile çekilen görüntülerde ortaya çıkan parlak noktalar azalır. D810 ile görüntü çözünürlüğü ve keskinliği arttığından, bu sorunu çözmek için fotoğraf makinelerine servis işlemi uygulandıktan sonra bile, parlak noktalar, özellikle 30 saniyeden uzun pozlamalarda, aynı pozlama süresi ile önceki fotoğraf makinelerinde çekilen resimlere göre daha fazla fark edilir olabilir. Bu gibi durumlarda, D810’in Uzun pozlama KA işleviAçık olarak ayarlanarak parlak noktalar daha da azaltılabilir. Daha fazla bilgi için lütfen kullanım kılavuzunuzda 124. ve 299. sayfalara bakın.”

 

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu