Gündem

Nikon Coolpix A100 ve A10 Duyuruldu

Nikon kompakt fotoğraf serisi Coolpix ailesine A100 ve A10’u ekledi. Nikonun kolay taşınabilir fotoğraf makineleri arasında yerini alan A100 20,1 megapiksel çözünürlüğü A10 ise 16,1 megapiksel çözünürlüğe sahip.

Nikon A100

nikon-A100

Pil, hafıza kartı dahil toplam ağırlığı 119g olan A100 bir cep telefonundan daha hafif. 5x optik zoom, hd video ve özel efektlerle fotoğraf çekme imkanı sunan A100 gerek videolar gerekse fotoğrafların temiz ve net kalmasını sağlayan titreşim önleyici sisteme sahip.250 kare fotoğraf ve bir saatlik pil ömrü sunan A100 temiz görüntü üreten CCD sensör sayesinde başarılı olmayı hedefliyor.

Nikon A10

nikon-a10
Nikon A10 ise kullanım kolaylığı, 5x optik zoom’u, geniş LCD ekranı, Hd video kaydı ve titreşim önleyici sistemiyle ön plana çıkıyor. Kullanıcılara özel fotoğraf efektleri ve pozlama kontrolü veren A10 ışığın yeterli olduğu ortamlarda gayet iyi işler çıkarıyor.

nikon-A100-a10-1

Nikon Coolpix Ürün Müdürü Ines Bernardes A100 ve A10 hakkında şunları söyledi: “Cebinize veya çantanıza sığacak kadar küçük, evdeki ve dışarıdaki hayatı kristal netliğinde yakalayabilen, gündelik kullanıma yönelik bir fotoğraf makinesi istiyorsanız Coolpix A100 yaşam tarzınıza kusursuz bir uyum sağlayacak. Coolpix A10’un kavraması kolay tutucusu, tasarımı öne çıkarmakla kalmaz, çekim sırasında makine hareketinden kaynaklanan bulanıklaşmayı etkin bir biçimde baskılar. AA pil gücü, nerede olursanız olun çekim yapmaya devam etmenizin daha kolay olacağı anlamına gelir.”

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu