Gündem

Mimar Sinan Fotoğrafçı Olsaydı Fotoğraf Yarışması

Eserleriyle dünya mimarlık tarihinde önemli yere sahip olan Mimar Sinan günümüzde yaşasa ve fotoğraf sanatına merak salsaydı, nasıl fotoğraflar çekerdi?

Bundan yola çıkan Şahika Grup Yapı,  “Mimar Sinan Fotoğrafçı Olsaydı-Anadolu’nun Mimari Desenleri” konulu fotoğraf yarışması başlattı.

Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İç Mimar Murat Altuntaş, Anadolu’nun benzersiz coğrafyasında yer alan mimari yapıların fotoğraf aracılığıyla paylaşılmasını istedikleri yarışma ile geçmişten günümüze ulaşan çok sayıda esere ev sahipliği yapan Türkiye’nin tarihi dokusu itibariyle kentlerin dünü, bugünü ve yarınını bir araya getireceklerini kaydetti.

Altuntaş, Anadolu’nun mimari desenleri, ayrıntıları fotoğraf sanatının incelikleriyle paylaşmak isteyen tüm fotoğraf gönüllülerini yarışmalarına davet etti.

Birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin ve üçüncüye ise bin TL para ödülünün verileceği, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle düzenlenen yarışmada başvurular 15 Mart’a kadar devam edecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler, www.tfsfonayliyarismalar.org adresinden başvuru formu ve yarışma şartnamesine ulaşabilir.

Ayrıntılı bilgi için

Ceren İlbaşı – RPR Medya AŞ

03122198464

05301782740


birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu