Gündem

İşitme Engellilere Özel Fotoğrafçılık Kursu

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ESEV tarafından işitme engellilere yönelik fotoğraf kursu açılıyor. Yalnızca işitme engelliler için yapılacak olan proje ‘3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü’nde başlayacak kursa 31 Aralık 2014 tarihine kadar kayıt yapılabilecek.

Esenler Belediyesi farklı bakış açıları taşıyan işitme engelli kişilerden, birer fotoğraf ustası çıkarmak için yola çıkıyor. Bir maraton koşusu gibi; yalnızca işitme engelliler için yapılacak olan proje tam 6 ay sürecek. Pek çok usta ismin dersler vereceği uygulamalı bir eğitimi muhteşem bir fotoğraf sergisiyle taçlandırılacak.

Kursu başarıyla tamamlayan 10 öğrencimize yapılacak sınav sonucu profesyonel bir fotoğraf makinesi hediye edilecek.

10 öğrenci 2 büyük ustayla 3 ay süren bir atölye çalışması yapacak. Çalışma sonunda çekilen fotoğraflar Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde yapılacak bir sergiyle fotoğraf severlerin beğenisine sunulacak.

Başvurumu Nasıl Yapabilirim? Gerekli Şartlar Nelerdir?

– Başvuracak öğrencilerin işitme engelli olması gerekmektedir.
– Başvuru yapacakların 15 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.
– Atölye eğitimi Cumartesi ve Pazar günleri yapılacağından başvuruda bulunanların haftasonu çalışma/eğitim gibi engellerinin olmaması gerekmektedir.
– Başvurular 31 Aralık 2014 tarihinde sona erecektir.
– 8 haftalık temel fotoğrafçılık eğitimine tüm başvuru sahipleri davet edilecek ve eğitimler 3 Ocak Cumartesi günü başlayacaktır.
– Temel fotoğrafçılık eğitiminin ardından bir sınav yapılacak ve başarılı olan 10 kursiyere profesyonel fotoğraf makinası hediye edilecek ve 12 hafta sürecek Profesyonel fotoğrafçılık eğitimi verilecek.
– Başvurulara dönüşler e-posta hesapları ve telefonlar üzerinden yapılacağı için başvuruda bulunanların kendi cep telefonları ile birlikte mutlaka ailelerinin telefon bilgilerini de yazmaları gerekmektedir.
– Başvurularınızı Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde bulunan ESEV Danışma masasından veya online olarak yapabilirsiniz.

Online başvuru yapmak için tıklayınız! (Başvurunuzu Atölye ve Seminerlere Ön Kayıt Yaptırmak istiyorum bölümüne tıklayarak yapabilirsiniz.)

Etiketler

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı