Gündem

İnsanlar Başkalarının Selfie Fotoğraflarına Bakmayı Sevmiyor.

Anı fotoğrafları genelde o gruba, aileye yada sosyal ağa ait tarafından arşivlenir saklanır yıllar sonra bakmak için. Bir düşünün bakalım başkasının anı fotoğrafları sizin ilginizi neden çeksin ki ? Kahvaltıda çekilmiş bir selfie de aynı hissi uyandırıyor sanırım ki insanlar selfie fotoğrafları bir reklam malzemesi olarak görüyor. Elbette başkalarının selfie fotoğraflarını. Biz çekerken reklam olmuyor ama başkalarının çektiği selfie fotoğraflar reklam malzemesi olarak algılanıyor. Yapılan araştırmalara göre selfie çekmeyi, çekilmeyi seviyoruz ama başkalarının çektiği çekildiği selfielere bakmayı sevmiyoruz.

Bu baştan sona reklam kokmuyor mu ? tamam baklavalı sevgilini almışsın havuz başında tatildesin anladık.tamam. biz şimdi niye bakalım bu selfie’ye ?

Ne garip öyle değil mi ? Peki bu doğrumu bakalım? Şimdi kişi bodrumda deniz manzarasında gün batımında selfie çekmiş. Bu reklam değil de nedir? Başkası köftecide selfie çektirmiş. Yahu yiyorsun bari bize reklam yapma. İşin özeti selfie fotoğrafları aşırı reklam kokuyor. Ondan dolayı insanların selfie fotoğraflarına bir antipatisi oluştuğu aşikar. Elbette bu bizim çektiğimiz selfieler için geçerli değil 🙂 Siz siz olun selfie çekerken bir kez daha düşünün.

Peki sizce Selfieler reklam kokmuyor mu ?

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı