Fujifilm

Fujifilm X-T1 Ön İnceleme

X-Sistem fotoğraf makineleri sayesinde aynasız fotoğraf makinesi pazarında önemli bir başarı elde eden ve fotoğraf makineleri için kullandığı etkin yazılım güncellemeleri diğer firmalara örnek teşkili sağlayan bir konumda. Fujifilm X-10 fotoğraf makinesini tanıtımını yaparken insanlara kullanışlı ve güzel tasarımı ile göz dolduran renkli bir seçenek sunduklarını belirtti.

fujifilm-x-t1-5

Halen klasik Retro tasarım çizgisini koruyan, siyah gümüş, komple siyah renkleri ile hazırlanan Fujifilm X-10 gövde yapısı ve teknik özellikleri olarak x-t1e benzediği göze çarpan diğer detaylardan birisidir. X-T1’de de kullanılan 16 MP X-Trans CMOS II sensör ile EXR görüntü işlemcisi taşıyan lensleri değiştirilebilir aynasız fotoğraf makinesi X-T10 yüksek çözünürlük ile oldukça yükseltilmiş resim kalitesi vaat ediyor.

fujifilm-x-t1-2

Çekmiş olduğu görüntüleri 920 bin noktalık 3-inç hareketli ekranı üzerinde (Dokunmatik değil) gözlere hitap eden fotoğraf makinesi, 1/180 saniyelik eşzaman hızına sahip dâhili flaşıyla da düşük ışıklı ortamlarda kullanıcısına büyük oranda yardımcı olabiliyor. X-T1 ile ortak özelliklerinden biri de olarak 2.36 milyon piksellik bir elektronik vizör taşıyor ancak 0.77x yerine 0.62x büyütmeyle aynı çözümü oluşturmuş.

fujifilm-x-t1-3

Video tarafında artık standartların dâhilinde 1920 x 1080 piksel yani Full HD çözünürlükte 60p, 30p ve 24p kapasitesinde çekim yapabilmekte olan Fujifilm X-T10 depo alanında ise SD / SDHC ve SDXC hazfıza kartları kullanılabilmektedir.

NP-W126 model isimli lityum-iyon pil tasarımı ile oldukça dayanıklı şarj edilebilir üniteye sahip olan X10, JPEG çekimde 51000, RAW çekimde ise 6400 ISO değerlerine sahip olduğunu söyleyelim. Saniyede 8 kara gibi oldukça yeterli bir seri çekim hızına sahip makine oldukça hızlı. Maksimum 1/4000 perde hızını (Elektronik perde 1/32,000) aktif olarak kullanabilen bu harika fotoğraf makinesi, CIPA standartlarında 350 Fotoğraf çekebilmek her makine için olanaklı değildir, oldukça güçlü bataryaya sahip olmasının yanı sıra ergonomik ve Enerji tasarrufu sağlayan tasarımı.

fujifilm-x-t1-6

Hani kuş gibi hafif denir ya bir deyim vardır o deyim tam bu Ergonomik makine için söylenmiş. Net olarak ağırlığı sadece 381 gram ve yanınızda taşımanız artık daha kolay bir hal almaktadır. Kablosuz ağ bağlantı sistemi yani wifi ile akllı telefonları ios ve android için hazırlanmış olan özel uygulaması sayesinde özel görüntü aktarımı sağlıyor. Fujifilm X-T10″Classic Chrome” dahil 10 adet diğer film simülasyon filtreleriyle de ortaya birbirinden farklı seçenekler sunuyor.

fujifilm-x-t1-7

Time-Lapse çekimlere özel bir mod taşıyan X-Sistem’in son evladı diyebiliriz açıkcası, video sırasındaki manuel netleştirmeye izin vermesi ve son olarak da otomatik makro moduyla yakın çekimlere sahip için yüksek performans sunuyor. Fujifilm’in ürün yelpazesine eklemiş olduğu fotoğraf makinesi X-T10, gövde olarak 800 dolarlık uygun fiyatı ile Haziran 2015’te satışa çıkıyor. Son günlerdeki sıcak havalardan sonra ortalığı bir sıcaklıkta Fujifilm sizlere yaşatabilir.

fujifilm-x-t1-8

Fujifilm ayrıca yine epey zamandan beri bilgileri gelen XF 90mm F2 R LM WR lens modelini X-T10 ile kullanıcıların resmi olarak gözlerinin önüne serdi. de resmi olarak kullanıcıların beğenisine sundu. X-Sistemin aynasız olan fotoğraf makinelerinde 137mm’ye gelen lens, özellikle portre çekimleri için ideal bir çözüm oluşturmuş durumdadır.

fujifilm-x-t1-9

Quad Linear motoruyla daha mürtefi torkta otomatik netleme yapabiliyor ve zorlu şartlara dayanıklı bir gövdeyle geliyor. Hazır mısınız? O halde bu yaz Fotoğraf çekmek çok daha güzel olacak. Vizörünüz temiz deklanşörünüz hızlı olsun, hızlı ve güzel resim çekmek için ihtiyaç duyulan her şey sizinle olsun.

Fujifilm  X-T1 Fiyatı

Fujifilm  X-T1 Fiyatı 18-55 Kit Lens İle birlikte arkadaşlar 4200TL

Fujifilm  X-T1 İle Çekilmiş Fotoğraflar

Işığınız bol olsun…

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu