Gündem

Canon 70D İle Dünyanın En Büyük Panoramik Fotoğrafı Çekildi

Başlığı gören Canoncular hemen havaya girmiştir. 70d kullananların ise havası elbette bir başka. Nasıl bir makine sorusuna verilecek cevap hazır. “Abi bu makineyle dünyanın en büyük fotorafı çekildi.” Vaay bee.

70 Bin fotoğraftan oluşan bu büyük 365 gigapiksellik  panoramik fotoğrafı çekebilmek tam 15 gün sürdü.  15 gün hiç azınsanasak bir süre değil. Çünkü çekimler Avrupanın en yüksek dağı olan Mont Blanc’te 3500m rakımda ve -10 derecede  yapıldı.

dunyanin-en-buyuk-fotografi-2

Çekimlerde özel ekipmanlarla birlikte Canon 70D gövde, Canonun efsane lensi Canon EF 400mm F/2,8 IS II USM ve Canon extender EF 2x III kullanıldı.

canon-extender-2x

Canon extender EF 2x III odak uzaklığını görüntü kaybı yaşatmadan 2 katina çıkarıyor. 1.6 Crop farkınıda ortaya koyarsak, 400*1.6*2=1280mm odak uzaklığına sahip olmuş oluyorlar. Yani çalıştıkları odak uzaklığı aralığı 400-1280mm olmuş oluyor. Kuş fotoğrafçıları için süper bir ekipman tercihi. Bizim kuş sever arkadaşlara benim tavsiyem bu olcaktır.

dunyanin-en-buyuk-fotografi-3

Çekim ekibinin başında  Fotoğraf sanatçısı Filippo Blengini yer aldı. 70 bin fotoğraftan oluşan 46 Terabaytlık dosyaları işleyip dünyanın en büyük panoramik fotoğrafını ortaya çıkarmak ise tam 2 ay sürdü.  En son rekor ise 320-Gigapiksel ile Londra’da çekilen British Telekom Kulesi fotoğrafına aitti.

Dünyanın En Büyük Fotoğrafını Görmek İçin Tıklayın

Nikonseverlerden yeni rekor bekliyoruz. Ezdirmeyin bizi. Işığınız bol olsun…

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu